Шпунт Ларсена Л4. Плюси і мінуси.
Шпунт Ларсена марки Л4 вважається одним із найбільш затребуваних на території України, Росії та країн СНД. Раніше він випускався Дніпропетровським металургійним комбінатом. На даний момент виробництво нового шпунта стоїть під питанням, а ринок наповнений лише б/в палями і в кращому випадку, що лежав зі зберігання. Купити зараз цю марку шпунта дуже важко. Крім того, він суттєво подорожчав, і ціна його прирівнюється до ціни нового шпунта марки Л5-розум.
Плюси
- Шпунт Л4 є вузьким профільом шириною 400 мм з досить товстими стінками і середньою несучою здатністю. Ця марка шпунта до сьогодні часто використовується в багатьох проектах. Вузький профіль робить його практично незамінним для робіт зі складними ґрунтами, тому що чим уже профіль, тим легше його забити в ґрунт.
- Невисока вага 1 м.п., що дорівнює 74 кг, дає додаткову перевагу при транспортуванні, а також позначається на вартості робіт, так як у нормативній документації розрахунок робіт з занурення шпунта проводитися з розрахунку ваги матеріалу.
- Середній показник пружного моменту опору шпунта, що дорівнює 2200 см3/м, дозволяє використовувати його практично в будь-якому проекті, оскільки витримує більшість навантажень.
- Шпунт Л4 дуже затребуваний на вторинному ринку і має високу ціну навіть після багаторазового використання. Товсті стінки профілю шпунта Ларсена Л4 робить його зносостійким та привабливим для багаторазового використання.
- Шпунт вироблявся з радянських часів та має Українські сертифікати якості та ГОСТ, що робить його привабливим для використання у проектах.
- Крім того він найлегший і найефективніший шпунт з вітчизняних, з таких як Л4, Л5, Л5-розум, з точки зору вартості квадратного метра шпунтової стіни. Один з найвигідніших шпунтів у співвідношенні вага, пружний момент опору та ціна.
Мінуси
- Одним із найголовніших недоліків є його відсутність на ринку України. В основному можна придбати багаторазово використаний шпунт з порушеною геометрією та вигорілими замками. Робочого шпунта немає.
- При глибині котловану 15 метрів і більше шпунт Л4 недоцільно застосовувати через недостатню здатність, що несе.
- Ширина профілю так само є і недоліком, тому що щоб перекрити 100 метрів котловану доведеться забити 250 паль. Коли можна використовувати ширший аналог завширшки 600 мм, якого знадобиться всього 166 штук. Це негативно впливає на швидкість виконання робіт.
Будівельним компаніям подобається працювати зі шпунтом Л4. Крім того, він може заощадити гроші замовнику, не будь він у такому дефіциті. Вийти з таким шпунтом на об’єкт практично неможливо. Так як головна складність полягатиме не у виробництві робіт, а в пошуку та купівлі необхідної кількості матеріалу. Було б чудово, якби виробництво цієї марки налагодилося.
Телефонуйте нам. Ми зробимо розрахунки та допоможемо підібрати оптимальний шпунт для Вашого проекту. Також запропонуємо оптимальні умови для реалізації шпунтового огородження.